ब्रिटेनले तीन ‘कन्टेनर अक्सिजन भारत पठाउने

लण्डन , ब्रिटेनले भारतमा कोरोनाभाइरसबाट मरेका मानिसहरूको संख्या २,००,००० पास हुँदा तीन ‘कन्टेनर आकारका अक्सिजन कारखानाहरू’ भारत पठाउने भएको छ ।

बेलायतका विदेश सचिव डोमिनिक राबले बुधबार दिउँसो ट्विट गर्दै भनेका छन्, ‘हामी हाम्रा भारतीय साथीहरुसँग कोरोन विरुद्धको लडाईमा उभिएका छौं । ब्रिटेन समर्थनको पछिल्लो प्याकेजमा भारतीय अस्पतालहरूलाई सबैभन्दा कमजोरहरूको हेरचाहमा मद्दत गर्न ३ कन्टेनर आकारका अक्सिजन कारखानाहरू समावेश छन् ।

डाउनिङ स्ट्रीट सम्मेलनमा स्वास्थ्य सचिव म्याट हानककले उत्तरी आयरल्याण्डले ‘ठूलो परिमाणमा अक्सिजन उत्पादन उपकरण’ अनुदान गरिरहेको कुरा बताए जसले प्रति मिनेट १,००० लिटर भन्दा बढी अक्सिजन पुऱ्याउन सक्छ । उनले  भारतबाट आएका तस्वीरहरू ‘कष्टदायी’ भने र ब्रिटेन ‘यस संकटग्रस्त समयमा भारतका जनतासँगसँगै’ रहेको बताए, तर बेलायतमा अत्यधिक कोरोना विरुद्ध खोप नभएकोले अनुदान दिन सम्भव नरहेको बताए । भारतमा थुप्रै अस्पतालहरू अक्सिजनको अभाव भइरहेको छ । यसले गर्दा भारतमा मृत्यु हुनेको संख्या उच्च रहेको छ ।

Please follow and like us: